Zdrowie Żyj zdrowo Zainspirowały je znane trenerki: Chodakowska, Lewandowska, Wieseneberg. Oto historie Polek, które dz...
2014-11-18 06:24:00

Zainspirowały je znane trenerki: Chodakowska, Lewandowska, Wieseneberg. Oto historie Polek, które dzięki determinacji, zmieniły coś więcej niż tylko wygląd

1/5
Trzy młode Polki wzięły się za bary zw swoimi słabościami.
fot: Archiwum prywatne

Dawniej. Ania: Jesteś za tłusta, nie mam spodni w twoim rozmiarze! To stwierdzenie, podkreślone szyderczym śmiechem przystojniaka zza lady, działa jak uderzenie w twarz. Miałam wtedy 14 lat, czułam palący wstyd. Marta: Na Facebooku wpis znajomej: Twój facet poszerza futryny w domu, żebyś przeszła? Albo: Zrób coś z sobą dziecko, jesteś za gruba! Te słowa, wyraz troski, palą żywym ogniem. Wstydzę się wyjść z domu. Nocą zakradam się do lodówki. Ola: Zamiast zdrowej przekąski, czekoladowy snickers. Do pracy lecę bez śniadania. Do obiadu na herbacie, czymś chwyconym w biegu. Bo praca, zlecenie, zadanie na które pilnie czeka szef. Często czuję kamień w żołądku, źle się czuję.

Dzisiaj: Ola dzieli się patentami na to, jak zabiegana kobieta, może szybko przygotować zdrowe jedzenie oraz jak zmotywować się do intensywnych treningów. Marta, która w ciągu półtora roku straciła 43 kg i nabrała pewności siebie, zdradza jak to zrobiła. Z kolei Ania, obecnie instruktorka fitnessu, zmieniła w swoim życiu coś więcej niż wagę. Dzisiaj szykuje się do maratonu i opowiada jak poradziła sobie w życiu z porażką.

Trzy młode kobiety po trzydziestce, nie odkryły Ameryki, ani nie przeprowadziły światowej rewolucji. Ich cel miał dużo mniejszy kaliber. Postanowiły wziąć się za bary z własnymi słabościami, zadbać o ciało i zdrowie. Przeszły metamorfozę, dokonały zmiany.

Na drugiej stronie czytaj, jak Ania, Marta i Ola dokonały zmian

Anna Frankowska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.