Życzenia Życzenia na Chrzest
ŻYCZENIA
ulubione (0)

Życzenia na Chrzest

poważne zabawne umiarkowane

Życzenia na Chrzest

Bocian tutaj przyniósł syna, Szczęśliwy dziś ojciec, Skąd to jego tęga mina, Nietrudno nam dociec. Syn następcą tronu i cnót spadkobierca, Ale przy tym i pożeracz niewieściego serca. Malec ten dziś został już chrześcijaninem, Pijmy więc zdrowie ojca, z jego dzielnym synem.

 • #
  Chrzest dziś sprawił, że stałaś się ukochanym dzieckiem Boga. Jego łaskę otrzymałaś, z nią jest prosta każda droga. Ufaj Bogu nie pytając, co On w zamian dać Ci może. Swoje serce Mu oddając wiesz, że zawsze Ci pomoże. Obfitych łask Bożych na całe życie życzą w dniu Chrztu Świętego …
  Dodaj do ulubionych #
 • #
  Ksiądz Cię ochrzcił, wodą polał i choć pewnie spać byś wolała, wiedzieć musisz, że z tą chwilą Bożą stałaś się dzieciną. Chociaż jesteś jeszcze mała, kochaj Boga sercem całym, a On zawsze, dniem i nocą, Będzie służył Ci pomocą.
  Dodaj do ulubionych #
 • #
  Malutka istota do Chrzścielnicy niesiona ma być dziś Bogu powierzona. Niech będzie szczęśliwa i zawsze zdrowa oraz niech w radości i miłości się chowa.
  Dodaj do ulubionych #
 • #
  Najmilsza sercu Boża dziecino! W dniu tak pięknym i radosnym, niczym kwiat w promieniach wiosny, życzę Ci miłości, szczęścia, pomyślności i to, o czym zamarzysz, by się spełniło, i to, co pokochasz, by Twoim było.
  Dodaj do ulubionych #
 • #
  Ogromnie się cieszę z Waszego szczęścia doczekania się pierwszej pociechy. Serdecznie Wam gratuluję upragnionej Córki, a Jej, z okazji chrztu świętego, dedykuję takie oto życzenia: Niechaj kocha cnoty, Niechaj sercem złota Daje Jej skarb Bóg Łagodny i prawy Niechaj szuka sławy i szczęśliwych dróg!
  Dodaj do ulubionych #
 • #
  Tobie, która wypełniłaś dom swym płaczem i radosnym gwarem życzę beztroskiego i zdrowego dzieciństwa. Aby każda łza, która po Twym policzku spłynie była łzą szczęścia, a uśmiech Twój zjednywał wszystkie wokół serca. W tak ważnym dniu, życzy Ci – Matka Chrzestna.
  Dodaj do ulubionych #
 • #
  Ukochane chrzestne dziecię, gdy chcesz szczęście mieć na świecie, gdy Cię minąć ma zła droga, nade wszystko miłuj Boga. Kochaj swoich rodzicieli, by pociechę z Ciebie mieli. Ale pomnij, że Bóg w niebie ma w opiece ciągłej Ciebie. Na pamiątkę Chrztu Świętego ofiaruje…
  Dodaj do ulubionych #
 • #
  W pielgrzymce życia Swojego niech Cię zawsze Pan Bóg broni i mocą Chrztu Świętego od pokus i złego chroni. Kochaj rodziców swoich, by pociechę z Ciebie mieli i pomnij, że Bóg w niebie Zawsze patrzy na Ciebie.
  Dodaj do ulubionych #
 • #
  W tak uroczystym dniu, jakim jest przyjęcie przez Ciebie Sakramentu Chrztu Świętego i wstąpienie do wspólnoty Kościoła, życzę Ci, abyś zawsze miała ufność w Bogu, kierowała się wrażliwym sercem, a cele, które sobie wytyczysz, by zawsze były szlachetne.
  Dodaj do ulubionych #
 • #
  Z okazji Chrztu Świętego życzę Ci, abyś w swoim życiu zaznała dużo szczęścia i Łask Bożych, abyś rosła silna i zdrowa na pociechę swoich Rodziców i Dziadków.
  Dodaj do ulubionych #
Życzenia na każdą okazję
Życzenia na każdą okazję

W chrześcijańskiej tradycji chrzest jest sakramentem symbolizującym nawrócenie i oczyszczenie z grzechów. Dziecko, które go przyjmuje staje się tym samym członkiem kościoła. Dla katolików to wydarzenie jest więc bardzo ważne. Po uroczystości wydawane jest uroczyste przyjecie, na które zaprasza się bliskich. Z okazji chrztu składane są również życzenia. Pierwszych chrztów udzielano w czasie świąt wielkanocnych i polegały na zanurzeniu w wodzie. Kandydatowi na członka kościoła zakładano również białe szaty i namaszczano go olejem świętym. Do dziś przetrwała jedynie część z tych tradycji, a najważniejszym momentem sakramentu chrztu jest ten, w której kapłan polewa głowę dziecka wodą.