Koszule na lato. Jakie materiały i fasony wybierać?

Koszule damskie są obowiązkowe w każdej garderobie. Do niedawna kojarzyły się jedynie z formalną biznesową stylizacją, teraz mogą pomóc stworzyć wyjątkowo interesujący look – i to niekoniecznie do pracy!
Piękna pogoda zachęca do tego, by nieco zaszaleć ze swoim stylem, zaprezentować swoje wdzięki i poczuć się pięknie. Damska koszula może być bazą do nietuzinkowej stylizacji, sprawdźmy zatem, w jakiej odsłonie sprawdzi się latem.
Podstawą jest materiał
Zacznijmy od tego, że koszule damskie powinny być wygodne, cienkie i przewiewne. Podczas upałów powinnyśmy się koncentrować tylko na tych ubraniach, w których możemy czuć się komfortowo przy panujących za okno warunkach. Zatem w grę wchodzą jedynie te koszule, które są z przyjemnego i lekkiego, najlepiej naturalnego materiału, jak bawełna. Grubsze zostawmy na jesień. Poza tym koszula, żeby wyglądała stylowo, musi się dobrze układać, więc tym bardziej warto zwrócić uwagę na jakość materiału. Koszule damskie od Quiosque są doskonałym przykładem tego, jaka powinna być koszula wysokiej jakości.
Modne wzory i kolory
Wbrew pozorom przekrój modeli jest całkiem spory. Stójki, żaboty, wiązania, bufki – to coś, po co możemy sięgać bez obaw. Nie każda koszula damska na lato będzie bardzo elegancka. Na topie są też koszule długie i będą odpowiednie do strojów codziennych. Równie szeroki wybór mamy, jeśli spojrzymy na kolorystykę. Nadal w cenie jest klasyka, czyli koszule damskie w jednolitym kolorze. Poza białym i czarnym nosi się delikatny róż, czy błękit. Ale wcale nie musimy sięgać po koszulę w jednym kolorze. Zamiast niej możemy założyć groszki, paski, kwiaty, a jeśli okazja ku temu sprzyja, zamiast gładkiego materiału postawmy na koszule damskie z elementami ażurowymi lub koronkami.
Do pracy i na imprezę
Koszula damska na lato kojarzy się przede wszystkim z wyjściami służbowymi. Jednak to, że mamy trzymać się w pracy zasad dress code’u nie znaczy, że musimy wyglądać nudnie. Zamiast białej koszuli możemy włożyć inny subtelny i stonowany kolor, spódnicę ołówkową lub spodnie. Poza tym prosty krój warto zastąpić koszulą z wiązaniem, kokardką, czy falbanką. Pamiętajmy jednak, że damska koszula w pracy nie może być prześwitująca i musi mieć rękawy.
A kiedy idziemy na miasto, możemy te same koszule dodać do kolorowej spódnicy, albo jeansów. Jednak, zamiast sztywnych kołnierzyków możemy postawić na wymienione wcześniej wzory i intensywniejsze kolory. Do stylizacji casualowych fenomenalnie sprawdzają się wspomniane długie koszule, a jeśli chcemy dodać całości awangardy, z jednej strony włóżmy koszulę do spodni, a z drugiej spuśćmy luźno.
Z kolei na randce lub przyjęciu fenomenalne będą pełne romantyzmu koszule z koronkami, z przezroczystego szyfonu, czy z kropkowanej tkaniny plumeti.
Zanim wybierzesz fason, przyjrzyj się swojej figurze
Wybierając się na zakupy, zwróćmy uwagę nie tylko na te modele, które w pierwszej chwili nam się spodobają, ale na te podkreślające zalety naszej sylwetki. Każda figura ma inne atuty i mankamenty, a dopasowany strój pomoże w wymodelowaniu całej sylwetki. Jeśli mamy wcięcie w talii, większy biust i biodra, najpewniej mamy figurę klepsydry. Idealne będą koszule z hiszpańskim dekoltem, na kokardę i z wiązaniem w pasie. Przy niewielkim biuście i masywnych biodrach mówi się o figurze gruszki, na której ładnie wyglądają koszule z dekoltem w serce, zapinane kopertowo i z poziomymi paskami. Jeżeli szerokie są ramiona, a nie biodra, unikajmy zdobień i falbanek przy dekolcie i ramionach, ale sprawdzi się koszula taliowana z baskinką.