Menu

Życzenia ślubne

 • 1/2 kg miłości 3 łyżki zazdrości 10 dkg zaufania 2 krople na „nerwach grania” 6 gramów cierpliwości 3 dkg wyrozumiałości 5 łyżek humoru 10 łyżeczek wigoru wszystko razem dokładnie mieszamy i małżeństwo doskonałe mamy. Wiele Szczęścia i radości w Dniu Ślubu życzą …
 • Dzień dzisiejszy jest jako wiosny tchnienie, Bo dzień zaślubin jest nam w życiu wiosną I jego słońca łaskawe promienie Darzą nas pieśnią o szczęściu radosną. Weźcie z tej wiosny, co dziś Wam świeci, Uśmiech, któremu jest miłość na imię, A z tym uśmiechem życie Wam przeleci Wesoło wiosną, jesienią i w zimie.
 • Dziś przysięgliście sobie miłość nieskończoną. On jest Twoim mężem, Ona Twoją żoną. Życzę Wam szczęścia, życiowej mądrości i długiej, szczęśliwej przyszłości.
 • Kochani Państwo Młodzi! Niech Wam, na życie związani całe, nie dla chwilowej zabawy, dwa gołąbki gruchają białe albo dwie szare turkawki. Niech się, jak piesek z kotkiem, nie kłócą ni w dni powszednie, ni święta, niech Wam słowiki piosenki nucą i bocian o Was pamięta.
 • Ludzie czasami całe lata szukają się bezmiernie, aż Bóg uczuciem dłonie splata i razem idą wiernie. Dla Was dziś taki dzień nastaje początek wspólnej drogi, więc niech Wam ona będzie majem, los niech ucieka srogi.
 • Młodej Parze, beczki radości, góry miłości, wiecznej młodości, bez grama zazdrości i złości. A na co dzień 1000 euro co godzina, sporo jadła, dzbanek wina, każdego ranka słońca i nocy upojnych bez końca.
 • Młodej Parze Boże stwórz życie z najpiękniejszych róż, byście mieli tyle dziatek ile razem macie latek małe, grube i pyskate niech pilnują swego tatę by nie zamknął ich na kłódkę, sam nie poszedł zaś na wódkę.
 • Na drodze życia są światła i mroki, raz szczęście jasne, raz smutek głęboki, ale gdy razem się idzie we dwoje, łatwiej się znosi nawet ciężkie znoje.
 • Niech ta droga wspólnie obrana tylko kwiatami będzie usiana. Promienie słońca płyną obficie, tego Wam życzę na całe życie.
 • Niech Wasza miłość dodaje Wam siły, by Wasze szczęście nie znało miary. Abyście trudy dnia powszedniego, wspólnie na swoich barkach dźwigali. Byście bez granic sobie ufali, byście wzajemnie się szanowali, Bóg drogowskazem Waszym niech będzie, a pełnię szczęścia w życiu odnajdziecie.
 • O, niech przyszłe Wasze lata Słyną szczęściem i miłością! Niech zdrowiem Bóg je splata I wzbogaca pomyślnością! Niech ta nowa dla Was droga Życie Wasze wypogodzi! W sercu ludzi, w łasce Boga Niech Wam każda chwila schodzi! A kto wejdzie w Wasze progi, Niech Wam sercem serce płaci! Bądźcie pośród życia drogi Wzajemną troską bogaci!
 • Tego dnia nic już nie zmieni, nic nie dorówna tej wielkiej radości, w której – jak jednym sercem połączeni - czerpiecie szczęście z wzajemnej miłości. Oby to piękne, wspaniałe wesele było jutrzenką szczęścia i pogody! Samych pociech miejcie w życiu wiele, świat niech Wam będzie zawsze młody. W dniu zaślubin obfitości: szczęścia, zdrowia i miłości.
 • Odlećcie razem, tylko we dwoje, Połączcie serca i usta swoje. To będzie odlot! To będzie jazda! Niech Was prowadzi szczęśliwa gwiazda.
 • Przezacna Młoda Paro! Jak wiosna kwiatów ozdobą Zachwyca wszystkie stworzenia, Tak Pan Bóg niech słodzi Wasze troski i życzenia! Gdzie stąpniecie, niech Wam Kwiat zakwita, Co zaczniecie, niech się Wam udaje, Niech Was z każdym dniem Nowe szczęście wita, Przez cale Wasze życie Niech Wam kwitną maje!
 • Samych miodowych dni, Wspólnych lat bez trosk, Siły w codziennym trwaniu, Oby sprzyjał Wam los!
 • Szanowni Państwo Młodzi! Złączeni dzisiaj jesteście stułą, Nowa otwiera się droga, Piastujcie miłość dla siebie czułą, Ona was zbliży do Boga. Ona czuć nie da nieszczęścia gromu, Troski lżejszymi uczyni, Ona pomyślność stworzy Wam w domu, Majątek wniesie do skrzyni. Wraz ze zgodą ona niech będzie hasłem, Wskazówek w życiu udziela, Idźcie z uczuciem tym niezagasłym Aż do srebrnego wesela.
 • Szczęśliwa Młoda Paro! Życzymy Wam w uroczystym dniu ślubu miłości gorącej jak słońce, szlachetnej jak złoto, czystej jak łza, słodkiej jak miód oraz spełnienia wszystkich marzeń i planów.
 • Szczęśliwa Paro Młoda, niech Was łączy zgoda przez długi życia czas, a miłość wiecznie młoda niechaj ogrzewa Was. Miejcie żywot taki jak majowa noc, niech Bóg w Wasze szlaki śle radości moc.  
 • Teraz Wy już nie samotni, teraz Wy we dwoje. Na łzy, smutki i radości pójdziecie oboje. Już Wam teraz droga życia łatwiejsza i lżejsza! bo miłość wszelkie trudy usuwa lub zmniejsza. Niechaj złość i boleść u Was się nie zjawi, niech Wam zawsze Młoda Paro Pan Bóg błogosławi.  
 • W dniu tak wielkiej decyzji podjęcia Waszego ślubu dla serca i szczęścia chcemy złożyć Wam życzenia niezmiennego powodzenia, jak ogień gorącej miłości, co dotrwa do późnej starości, wyjścia z każdej sytuacji i pozytywnych wibracji.  
 • W dzień święty, w życiu jedyny, gdy Was łączy węzeł wieczny, członkowie Waszej rodziny głoszą moc życzeń serdecznych. O, niech przyszłe Wasze lata płyną szczęściem i miłością, niechaj zdrowiem Bóg je splata i wzbogaca pomyślnością! Niech ta nowa dla Was droga życie Wasze wypogodzi, w sercu ludzi, w łasce Boga niech Wam każda chwila schodzi! A kto wejdzie w Wasze progi, niech Wam serce sercem płaci. Bądźcie pośród życia drogi w pokój i miłość bogaci!  
 • W maleńkiej obrączce uczuć cały świat miłość, obowiązek i wzniosłe ideały. Maleńka obrączka a znaczy tak wiele, na całe życie włożona w kościele.  
 • W nowego życia wstępujecie progi, już połączeni przez sakrament boski. wspólne być mają odtąd Wasze drogi, wspólne radości, wspólne troski.  
 • W tej uroczystej chwili, Gdy słowo "tak" oznacza Zwycięstwo miłości, Przyjmijcie życzenia szczere: Szczęścia, zdrowia, radości. Niech uśmiech Waszych dzieci Pochodnią wesela świeci. Dobroć, mądrość Niech czynem kieruje, A harmonii współżycia Nigdy nie brakuje.  
 • W uroczystym dniu ślubu szczęśliwej Młodej Parze najserdeczniejsze życzenia: szczęścia, wiecznie trwającej miłości i wszystkiego co daje radość w życiu życzy ...  
 • Wiosna to młodość, młodość i życie, Anioła boskie wejrzenie, Młodość to żywe nieba odbicie I żywe duszy natchnienie. Młodość i miłość – to niby dziecię, Miłe wdziękami swej niewinności, A nie ma skarbów droższych na świecie Nad te, co serce czerpie w miłości. Żyjcie szczęśliwi uczuć jednością, Niech Was dzień każdy rozkoszą wita, A myśl owiana wspólną miłością Niech w błogą przyszłość z pączków wykwita! Żyjcie szczęśliwi! W tych słówek treści Cała serc naszych mowa się mieści.  
 • Z Bożej woli połączeni węzłem, co dwoje serc tych splata, żyjcie szczęśliwie tu na ziemi, niech Wam w miłości płyną lata, niech miłość, dobroć oraz ufność, która dziś w sercach Waszych gości wraz z Bożą łaską i pomocą da Wam moc szczęścia i radości.  
 • Z wzniesionymi dumnie głowy i z pogodą na swej skroni po tej drodze życia nowej idźcie razem z dłonią w dłoni. Niech Wam cicho płynie życie z pięknym hasłem: wspólna praca. Smutki, co czyhają skrycie, niech Bóg od Was odwraca! Niech Was troska nie zaprząta, obowiązkom czyńcie zadość i z każdego domu kąta niech spogląda na Was radość! Żyjcie sto lat zdrowi, radzi, zgoda niech się nie rozkleja. I niech zawsze Was prowadzi wiara, miłość i nadzieja!  
 • Żyjcie miłością – niech łaska boska pomyślną dolą na dom Wasz spływa nie znajcie nigdy co smutek, troska, niech przyszłość Wasza będzie szczęśliwa.  
 • Złożone już święte przysięgi, obrączki błyszczą na palcach, przyjęcie się zakończyło, tańczyliście razem walca. Dzień ślubu jest już wspomnieniem kwiatów, toastów picia - zostały tylko życzenia pięknego wspólnego życia. Gratulacje!  
 • Szlocha mama, szlocha tata, Łezki widać w oczach brata, Siostra też ze szczęścia płacze, A Pan Młody? w górę skacze I ogromnie się raduje! Panna Młoda mu wtóruje, Bo nim trzy kwadranse miną, Jedną staną się rodzina!  
 • Z okazji Waszego ślubu przyjmijcie najlepsze życzenia, aby spełniły się Wasze sny, ziściły marzenia, w szczęściu płynęły wspólne dni, niech miłość je opromienia.  
 • Zwykle uważa się, że wstąpienie w związek małżeński jest zwieńczeniem pewnego etapu w życiu dwojga ludzi. A tak naprawdę jest dokładnie na odwrót: małżeństwo jest dopiero początkiem wszystkiego więc na tę nową drogę wszystkiego najlepszego.  
 • Dzisiaj ślub Wasz, Państwo młodzi, W takim dniu się zawsze godzi. Życzyć szczęścia dni rozlicznych, I gromadki dzieci ślicznych. Tylko One sprawić mogą, Że nad życia trudną drogą. Pośród smutków, zawsze, wszędzie, Słońce Wam świeciło będzie.  
 • Wiwat! Wiwat! Państwo Młodzi, Niech Wam Pan Bóg życie słodzi! Wiele szczęścia i słodyczy, a za rok niech trójka krzyczy!  
 • Już jesteś mężatką, już jesteś żonaty. Teraz czas na kilka rad, bo gdy zwiędną kwiaty, innym będzie świat. Róbcie wszystko zgodnie razem, jedną myślą, jednym ciałem. Nie zdradzajcie się wzajemnie, bo nie byłoby przyjemnie. Gdy zabraknie Wam pieniędzy, żyjcie wspólnie nawet w nędzy. W zdrowiu i chorobie, zawsze bądźcie przy sobie. Gdy się jedno zdenerwuje, drugie niech nie papuguje. Dzieci miejcie, a jak nie, wtedy też nie będzie źle. Niechaj wszelkie Wasze spory wyjaśnione będą przez rozmowy. Nic i nikt Wam nie pomoże, jak lojalność i małżeńskie łoże. Uważajcie na sąsiadki, bo z nich zawsze są gagatki. Przestrzegajcie takich rad, milszym uczyńcie świat.  
 • Niech szlachetność celów związek Wasz opromieni! Niechaj, po latach wielu, szczęścia Waszego nic nie zmieni! Zdrowie, miłość i dostatek niech w domu Waszym panują! I niech nad tym wszystkim uśmiechy gromadki dzieci górują!  
 • 1. Bądźcie wierni swoim ciałom, niczym wzniosłym ideałom; 2. Nie budujcie muru z cegły, w tym jedynie murarz biegły; 3. Pamiętajcie o rocznicach, nie świętujcie ich przy pizzach; 4. Dręczy Was chrapanie nocą? Można szturchnąć, tylko po co? 5. Gdy różnica zdań dość spora, wynajmijcie mediatora; 6. W namiętności co dzień trwajcie, gdy przygasa, rozpalajcie; 7.Gdy Wam zgody nic nie bełta, nie zarobi terapeuta; 8. U sąsiadki wrót nie stójcie, tajemnice swe szanujcie; 9. Niech nie martwi Was frasunek, na frasunek dobry trunek; 10. A gdy siwe obie głowy - damy Wam poradnik nowy.  
 • Mądrością domek zbudujcie, dla dwojga, trojga, czworga, a może i więcej, kochając się coraz goręcej. I zawsze miejcie w pamięci ten dzień jedyny - Wasze Cudowne Zaślubiny.  
 • W uroczystym dniu zaślubin Życzymy Młodej Parze, By im życie dało wszystko, co może dać w darze: Szczęście, pogodę w miłości I uśmiechu do późnej starości!  
 • Urodziliście się razem i pozostaniecie razem na zawsze. Będziecie razem, gdy białe skrzydła śmierci rozproszą Wasze dni. Będziecie razem nawet w milczącej pamięci Boga. Ale niech w Waszym związku nie zabraknie przestrzeni!  
 • Żyjcie w nadziei wierze i miłości, cnota niech zdobi mieszkania próg, bo pokój szczęścia tylko tam gości, gdzie w sercach Małżonków - Miłość i Bóg.  
 • Przetańczenia aż do rana, setki korków od szampana, kupy śmiechu, zero kaca, no bo jutro będzie praca.  
 • W dniu Waszego Ślubu samych radosnych zdarzeń. Niech będzie on początkiem spełnienia Waszych marzeń.  
 • Dla cudownej pary, z najlepszymi życzeniami, by szczęście nie znało miary, by codziennie świeciło słońce, a Wasze uczucie było wyjątkowo gorące.  
 • Gdy Was Bóg na niebie zbliżył dziś do siebie, niech przy Was zostanie szczęście i kochanie.  
 • Jedną myślą żyjcie wzajem, i uczuciem jednym żyjcie, a ten świat nie Ziemią zwijcie, ale cudnym szczęścia Rajem.  
 • Święta dziś chwila Nadobna Paro! Z miłością szczerą, co w sercach płonie, u stóp ołtarza, klękacie z wiarą, Kapłan nad Wami, podnosi dłonie. Bądźcie szczęśliwi! To dwa wyrazy, z których niech cała przyszłość się złoży, przyszłość pomyślna, czysta, bez skazy...  
 • Wśród radości kwiatów, wśród szczęścia promieni, żyjcie długie lata, nowo zaślubieni. P.S. pamiętajcie: małżeństwo nie jest stanem, lecz umiejętnością.  
 • Bije dzwon szczęścia bije dzwon miłości. Dziś Wasze serca pełne są radości. Niech miłość wypełnia wszystkie Wasze dni. Niech Wam się spełnia najskrytsze sny.  
 • O złączone serca zawsze bardzo dbajcie, całe długie życie razem się trzymajcie.  
 • Dzień ślubu się zbliża. Chwila to będzie niezapomniana, bo para z Was kochana. Życzę Wam szczęścia i radości i jak to mówią: na weselu dużo gości.  
 • Na drodze życia są światła i mroki, raz szczęście jasne, raz smutek głęboki, ale gdy razem się idzie we dwoje, łatwiej się znosi nawet ciężkie znoje. Wiec w dniu zaślubin życzę Młodej Parze, by życie im dało wszystko, co w darze dać może szczęścia, pogody, radości, razem z uśmiechem wieczystej miłości.  
 • No to wszystkiego dobrego na nowej drodze!  
 • Ciesze się z Wami bo... mam nadzieje, że wiecie co zrobiliście...  
 • Spełnienia wszystkich marzeń - tych wielkich i tych mniejszych, a przede wszystkim tego, abyście nigdy nie byli samotni!  
 • Niechaj ta droga wspólnie obrana tylko różami będzie usłana - a promień szczęścia przyświeca obficie Młodej Parze przez całe Ich życie.  
 • Róże są piękne, bo kwiaty mają, Lecz są nietrwałe bo, przekwitają. A Wasza miłość niech się rozwija, Niech trwa na wieki i nie przemija.  
 • Wszystko co piękne na tym świecie, Wszystko co tylko szczęście wróży, Niech się Wam razem w jedno splecie, I będzie słońcem w życia podróży.  
 • Małżeństwo to podróż w nieznane, Więc życzymy Szczęśliwej podróży  
 • W dniu Waszej rocznicy ślubu życzę Wam żeby Wasz związek jeszcze trwał wiele lat.  
 • Z okazji ślubu pragniemy życzyć wielu radosnych chwil, zrozumienia oraz gromadki wspaniałych dzieci. Wszystkiego naj... naj... życzą: ...  
 • Ślubuję Ci miłość Miłość, która jest decyzją na całe życie. Miłość, która jest bezwarunkowa. Miłość, która jest nieustannym obdarowywaniem. Miłość, która jest pragnieniem dobra dla drugiego człowieka Miłość, która jest przepełniona czułością i troską. Miłość, która przebacza, przebacza przebacza.  
 • Niech kwiaty pachną zapachem miłości, niech ptaki śpiewają pieśni weselne niech drogę oświetlają Wam Słońca promienne, a każdy obdarzy radosnym spojrzeniem.  
 • Gdy stojąc przed ołtarzem powiemy wreszcie TAK dla Boga jak i dla Nas będzie to ważny znak!
Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. W polskiej tradycji jest kultywowany w szczególny sposób. Nic więc dziwnego, że młodzi przygotowują się do niego miesiącami, a czasem nawet latami. Pierwszych ślubów udzielano już w starożytnym Rzymie. Choć tamte zaślubiny znacząco różniły się od tych, które znamy obecnie, część zwyczajów ma podobną formę. I tak oto do dziś kapłan udzielający młodym ślubu prosi ich o złapanie się za ręce. Do czasów współczesnych przetrwało również to, że całe wydarzenie ma wyjątkowo uroczysty charakter. Zaproszeni goście zjawiają się natomiast z prezentami i składają Państwu Młodym życzenia.

Czytaj także

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco z iWoman! Zapisz się do bezpłatnego newslettera.

Zapisz się
Uwielbiamy ciasteczka! Dlatego wykorzystujemy pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień i wyłączyć ciasteczka. Rozumiem